Aromaterapie v těhotenství pomůže k uvolnění i od některých obtíží

Obtížné období těhotenství je pro matku opravdovou životní zkouškou. Během něj se tak hodí každý způsob, jak tělo uvolnit a držet v komfortní zóně. Možná vás překvapí, že jednou z nejlepších uvolňovacích procedur pro tělo v těhotenství mohou být aromaterapie.

Vše začíná v hlavě

Aromaterapie je především relaxační záležitost. U mužů příliš oblíbená není, ale u žen se jedná o jeden z nejpopulárnějších způsobů relaxace a užívání si osobní péče. Spočívá v příjemném prostředí provoněném těmi oblíbenými vůněmi.

Prvotní efekt aromaterapie přitom spočívá především v psychickém uvolnění. Stres je v těhotenství naprosto běžný, a to především u prvorodiček, které mají mnohdy i hotové fóbie z nadcházejícího porodu. Stejně tak stresující může být i průběh, který se v očích starostlivé matky může jevit komplikovanější, než doopravdy je.

Pokud se nadcházející matce tedy něco „hodí do krámu“ tak to je zajisté možnost řádně se uvolnit a zrelaxovat unavenou mysl právě prostřednictvím takové procedury jakou aromaterapie může být.

Nepodceňujte výběr vůní a olejů

Aromaterapie, jak už název prozrazuje, dbá především na výběr příjemných individuálních vůní. Jenže vůněmi to nekončí. Při proceduře u profesionálů zažijete i další spoustu příjemností v čele s masážemi a uvolňujícími procedurami. Mnohdy se, při níž užívají různé typy olejíčků, jejichž vlastnosti zdaleka netvoří pouze vonný koncentrát ale i spousta dalších věcí.

Některé olejíčky tak mohou pomoci s přirozenými obtížemi během těhotenství, jakými mohou být například obtíže s kůží. Ta se při těhotenství velice ráda mastí a ucpává tukové póry. Tvoří se tak nadměrný počet akné a ucpaných žlázek.

Stejně tak ale může kůže skončit zcela obráceně, a to například dehydratací a vysoušením citlivých míst. Nezapomínejte, že olejíčky aplikované na kůži mohou proniknout hluboko do těla a omezit fungování a průběh různých orgánů či zažívání.

Uvolnění pohybového aparátu a zažívání

V těhotenství si své nezažívá pouze hlava a stres, ale pochopitelně také tělo samotné. Jednou z nejčastějších a nejběžnějších obtíží při těhotenství je bolest pohybového aparátu. Není divu, když člověk z ničeho nic ve středu svého těla nese spoustu kilogramů navíc, a to celý den bez přestávky.

Postupně tak přichází bolest především v oblasti zad a bederní páteře. Stejně tak mohou bolet i nohy, a to především mnohem více namáhaná chodidla. Správa masážní procedura při zvolení léčivých olejů vám může od těchto obtíží pomáhat. Může je nejen oddalovat, ale dokonce i kompletně vyléčit.

Stejně tak se stává terčem obtíží i zažívání. Jednou stranou věci je, že přírodní zákony matce v období nošení plodu velí sníst, co může. Druhou ale i složitější trávení. I zde věřte, že aromaterapie s kvalitně zvolenými léčivými oleji může od problémů mnohdy ulevit.

Share on facebook
Sdílet na Facebooku