Dítě nechce pít? Poradíme, jak zlepšit jeho pitný režim

Žádného rodiče asi nepřekvapí, že jeho dítě, pokud jde o pití, dává přednost všemu, co je nesmírně sladké. Pokud se dítěti pokusíte nabídnout obyčejnou vodu, která je logicky mnohem lepší nežli přeslazené bublinkové limonády, pravděpodobně se dočkáte s odmítnutím.

Ne každý rodič ale chce tolerovat, že jeho dítě pije sladké limonády, džusy a bublinkové nápoje. A to je velmi dobře! Je známo, že bublinkové limonády obsahují neskutečné množství cukru, které nesvědčí dospělému, natož malému dítěti. Jak ale do svého dítěte dostat obyčejnou pitnou vodu? Pár tipů a rad bychom pro vás měli.

Odměňujte děti za to, co vypijí

Není žádným tajemstvím, že jsou děti neskutečně soutěživé. A je přitom úplně jedno, jestli soutěží se svými sourozenci nebo s rodiči. Právě jejich touhy po vítězství můžete využít ve prospěch toho, abyste je naučili pít obyčejnou vodu.

Zkuste děti odměňovat zato, kolik toho vypijí. Za každou vypitou sklenici, která bude samozřejmě obsahovat obyčejnou vodu, jim můžete dávat body s na základě těch pak třeba jednou týdně vyhodnotit, kdo se stal vítězem. Za vítězství samozřejmě musí přijít odměna, tu necháme na vaší fantazii.

Domácím nanukům děti neodolají

Děti a nanuky? To jde dost dobře dohromady! Každý rodič potvrdí, že osvěžujícímu nanuku jeho dítě rozhodně odolat nedokáže. A toho rovněž můžete využít.

Nehodláme vás pobízet a k tomu, abyste svým dětem podsouvali kupované nanuky – ty jsou plné sladidel a kdoví čeho. Místo toho jim vyrobte nanuky domácí, u kterých budete přesně vědět, z čeho se skládají. Do tvořítek na zmrzlinu můžete dle své vlastní fantazie nasypat různé kousky ovoce, poté ovoce zalijte směsí vody smíchanou s citronovou šťávou pro dochucení. Uvidíte, že se po domácích nanucích jenom zapráší.

Dopřejte dětem bublinky

Co si budeme nalhávat – na těch bublinkách v nápojích přeci jen něco je. Není přitom vůbec nutné, aby děti pily slazené limonády. Ty sice oblíbené bublinky obsahují, ale kromě nich obsahují i spoustu cukru – a tomu se chcete vyhnout.

Bublinky však svým dětem upírat nemusíte. Perlivá voda totiž bude v očích dítěte mnohem přitažlivější, nežli ta obyčejná bez bublin. Aby byla perlivá voda pro vaše děti ještě zajímavější, můžete do ní přidat pár kapiček 100% ovocné šťávy, ideálně domácí.

Přesvědčte dítě, že voda je to nejlepší na zahnání žízně

Abyste své dítě naučili pít čistou vodu, můžete na to jít skutečně fikaně. Nikoho určitě nepohorší, že k tomu použijete i menší nátlak. Zkuste se dítě přesvědčit, že čistá voda je vůbec to nejlepší na zahnání obrovské žízně.

Ideálně počkejte na okamžik, až bude vaše dítko skutečně žíznivé. Tehdy mu k pití nabídněte pouze vodu, připojte samozřejmě odůvodnění, že na nezkrotnou žízeň je nejlepší právě sklenice čisté vody. Pokud si dítě tuhle myšlenku ve své hlavičce propojí, máte vyhráno.

Share on facebook
Sdílet na Facebooku