Domácí práce, které v těhotenství raději přenechte partnerovi

Těhotenství je pro ženu v mnoha ohledech náročné období. Ačkoli je pravda, že každá z nás v těhotenství prožívá úplně jinak, pro každou těhotnou ženu by mělo být samozřejmostí, aby se co nejvíce šetřila.

To je trochu v rozporu s takzvaným hnízdícím instinktem, kterému se zvláště ke konci těhotenství nevyhne snad žádná budoucí maminka.

Neukojitelný pud připravit svou domácnost na příchod malého drobečka, který je zpravidla spojený s hodinami a hodinami pečlivého úklidu, však není to nejlepší pro těhotnou ženu. Jsou totiž domácí práce, které byste jakožto těhulka měla ve svém vlastním zájmu přenechat partnerovi.

Škatulata, hejbejte se: stěhování nábytku je pro těhotné ženy pasé

Napadlo vás, že bude mnohem lepší, když s tou těžkou komodou hnete na druhou stranu místnosti, protože pak bude v místnosti o něco více místa? A rozhodli jste se tento plán okamžitě realizovat na vlastní pěst? Tak to pozor!

Stěhování nábytku je pro těhotné ženy zakázané. Zvláště pak takových kousků, které jsou skutečně těžké. Pokud přinesete malý a lehký konferenční stolek, pravděpodobně sobě ani svému miminku neublížíte.

Jakmile se ale rozhodnete, že přes celou místnost přesunete stokilovou komodu, pak už hodně riskujete. Když už máte potřebu hýbat s nábytkem, požádejte partnera. Vy budete v bezpečí a váš protějšek se bude dmout pýchou, že vám jakožto bezmocné ženě mohl pomoci.

Bez chemie ani ránu: agresivní čisticí prostředky nechte stranou!

Někdy nás v domácnosti potká takový druh znečištění, se kterým si nedokážeme poradit po dobrém. Tehdy bezmyšlenkovitě saháme po prostředcích plných chemie, které slibují, že nás dané špíny okamžitě zbaví. Pokud jste ale těhotná, agresivním čisticím prostředkům s obloukem vyhýbejte.

Pokud je skutečně potřeba použít agresivnější čisticí prostředek, k manipulaci s ním povolejte svého partnera a vy se zdržte v povzdáli. Nezapomeňte také hodně větrat.

Čistý záchod vaší kočičky: raději ruce pryč

Většina těhotných žen ví, co je to toxoplazmóza. Toxoplazmóza je parazitární infekce, která se může přenášet prostřednictvím infikovaných kočičích exkrementů, respektive prostřednictvím steliva nacházejícího se v kočičím záchodu. Z toho plyne jediné poučení: kočičí záchod v těhotenství nečistěte.

Tím vás samozřejmě nechceme nabádat k tomu, abyste po dobu dlouhých devíti měsíců nechali svou kočičku, kterou máte určitě velmi rády, aby používala jedno a totéž stelivo. Kočky jsou totiž natolik inteligentní, že by velmi rychle začaly chodit jinam – dlouho nevyměněné stelivo by jim nebylo ani trochu příjemné. Nic to ale nemění na tom, abyste vy osobně kočičí záchod nečistili, ale místo toho o tento úkol požádali svůj protějšek.

Share on facebook
Sdílet na Facebooku