I malá miminka umí projevit lásku. Jak?

Každá milující maminka se nemůže dočkat okamžiku, kdy z úst svého dítěte uslyší, že ji má rádo. Dětská láska je nejupřímnější a vyznání lásky ze strany dítěte je pocit, který se nedá popsat slovy. Ve skutečnosti nám svou lásku dokážou projevit i malá miminka. Bohužel ale jejich nenápadné projevy mnohdy nezaregistrujeme. A to je škoda.

Pokud máte doma malé miminko, jistě si ho užíváte plnými doušky. Milujete ho z celého srdce a víte, že i ono miluje vás. Možná si ale myslíte, že to dítko neumí projevit, protože je na to ještě moc malé. To však není úplně pravda. Přečtěte si, jakými signály nám miminka dávají najevo svoji lásku. Možná jste tyhle projevy doposud nechtěně přehlíželi.

Upřeně se na vás dívá

Vzhledem k tomu, že miminko v matčině bříšku dlouhé měsíce nevidělo vůbec nic, nežli tmu, se nelze divit, že miminka často na něco zírají. A zírat dokážou i dlouhé minuty. Rodiče předpokládají, že poznávají svět a objevují, co všechno kolem sebe mají. Koho by napadlo, že dlouhým pohledem miminko rodičům vyznává lásku?

Je tomu skutečně tak. Pokud si všimnete, že na vás miminko třeba i několik minut hledí, neberte to ne lehkou váhu. Miminko z vás cítí lásku, upřeným pohledem se vás tak snaží vtisknout do paměti, protože si vás chce co nejlépe pamatovat.

Nedokáže usnout bez vaší přítomnosti

Mnoho rodičů si stěžuje, že jejich dítě v noci nedokáže spát samo, natož pak, aby dokázalo třeba samo usnout. Obdivují rodiče, kteří naučí už malé děti usínat v postýlce o samotě a často si zoufají, proč jejich dítě pořád pláče a neusne, dokud nejsou v jeho blízkosti.

Ani tohle ale nelze brát na lehkou váhu, nebo se snad kvůli tomu na ten malý uzlíček štěstí zlobit. Možná vám to nedochází, ale i tohle je projev miminkovské lásky. Dítě je z bříška na vaši přítomnost zvyklé, potřebuje vás a chce vás mít nablízku. Touha po přítomnosti je důkaz toho, že vás miminko miluje. Tak se na něho nezlobte, že ho musíte držet za ručičku třeba i hodinu, nežli večer spokojeně usne. Užívejte si ten pocit, že vás skutečně potřebuje. Jednou totiž vyroste a pak vás tolik potřebovat nebude – a vy budete vzpomínat, že to dlouhé usínání vlastně tak hrozné nebylo.

Úsměv je skutečným signálem lásky

Rodiče netrpělivě čekají, kdy se jejich drobeček vůbec poprvé usměje. Jistě se shodneme na tom, že první dětské úsměvy jsou ty nejkrásnější ze všech. Hodně rodičů si myslí, že se děti usmívají, aniž by o tom věděly. Nebo jsou dokonce přesvědčeni, že jejich úsměvy nic neznamenají. Není to ale pravda.

Lehký a krátký úsměv vašeho malého miláčka můžete považovat za skutečný signál lásky, kterou se vám prostřednictvím rozkošného culení se snaží dát jasně najevo. Proto si nemyslete, že se miminka usmívají jen tak. Dokážou nás v mnohém překvapit.

Share on facebook
Sdílet na Facebooku