O těhotenství napoví mnohé, nemusíte se spoléhat jen na těhotenský test

Těhotenství se přezdívá jiný stav. Většina lidí si ale myslí, že je to otřepané klišé. Pravda je přitom taková, že se skutečně jedná o jiný stav – žena se zkrátka cítí jinak. Právě z toho důvodu není potřeba spoléhat se pouze na těhotenský test, pokud chcete zjistit, jestli pod svým srdcem nenosíte malý uzlíček štěstí. Ten z toho napoví mnohé, záleží jen na tom, jak moc jste ke svému tělu vnímavé.

Drtivá většina žen ve snaze zjistit, jestli jsou těhotné nebo ne, pospíchá do lékárny pro těhotenský test. Citlivé a vnímavé ženy přitom mohou těhotenství odhalit ještě dříve, nežli se na těhotenském testu objeví vytoužené dvě čárky. Proč to nezkusit?

Některé ženy umí svému tělu naslouchat

Každá z nás je jiná. Zatímco některé ženy na sobě těhotenství ne zpozorují až do chvíle, kdy jim graviditu potvrdí pozitivní těhotenský test, jiné ženy jsou o těhotenství skálopevně přesvědčené díky tomu, že umí naslouchat svému tělu. Skutečnost že začnete posuzovat jako nereálnou, zkuste se nad tím zamyslet. Nemáte ve svém okolí ženu, která si byla svým těhotenství místa, aniž by si udělala těhotenský test?

Zkuste to sami na sobě. Možná se to povede, možná ne. Za zkoušku to ale určitě stojí, nic vás to nestojí.

Těhotenství každé ženy je jiné

Je nutno dodat, že těhotenství každá z nás prožívá úplně jinak. Již na začátku těhotenství se však mohou objevit určité příznaky, kterými vám vaše tělo jasně napoví, že čekáte miminko. Ještě před tím, nežli použijete těhotenský test.

Co třeba taková nevolnost, které se nevyhne až 80 % budoucích maminek? Těhotenská nevolnost se přitom může objevit jen pár dní poté, co dojde k oplodnění vajíčka. U některých žen těhotenská nevolnost nastoupí až po pár týdnech.

Podle čeho můžete poznat, že jste těhotná

Mezi další projevy těhotenství patří také únava. Některé ženy na sobě krátce po oplodnění začnou pociťovat neukojitelnou únavu. K neskonalé únavě může dojít jen 6 dní po oplodnění, na tuhle únavu že nám nepomáhá ani prospat celý den. Ani poté se totiž únavy nedokážou zbavit.

Zmínit se musíme také o časté potřebě na záchod. Mnohé maminky tento stav popisují tak, že se cítily doslova jako koroptve – na toaletu s potřebou čůrat totiž odbíhaly třeba i pětkrát za jedinou hodinu.

I častou potřebou na močení se vám vaše tělo snaží naznačit, že je něco jinak. Nutkavá potřeba chodit často na toaletu přitom není způsobena pitným režimem, vinit za ní můžeme hormon zvaný choriogonadotropin.

Mezi brzké projevy těhotenství patří také zostřený čich. Je to dáno tím, že se během těhotenství průtok krve zvyšuje až o 40 % a čichové centrum těhotné ženy je tak mnohem prokrvení. Nikoho tedy nepřekvapí, pokud ještě předtím, než kdy si uděláte těhotenský test, začnete být citlivější na některé vůně a pachy.

Share on facebook
Sdílet na Facebooku